Publikacja: 26.01.2018 r. 14 stycznia br. odbyły się po raz 19-ty wyścigi wraków czyli Mazowiecki Wrak Race edycja WOŚP. Jako organizatorzy postanowiliśmy wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała…

Publikacja: 26.01.2018 r.

14 stycznia br. odbyły się po raz 19-ty wyścigi wraków czyli Mazowiecki Wrak Race edycja WOŚP. Jako organizatorzy postanowiliśmy wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała po raz 26-ty i zbierała fundusze  „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wsparła nas w tym firma Du-Stal z Góry Kalwarii, która ufundowała w sumie 6 aut, które zostały zlicytowane przed i w trakcie imprezy. Całkowity koszt, który z tej licytacji zasilił konto WOŚP to kwota 4.550 zł. Dodatkowo w trakcie imprezy wolontariusze z #66 sztabu WOŚP z Piaseczna kwestowali wśród kibiców i zawodników. Udało im się w sumie zebrać, do puszek, kwotę 2.812 zł, co łącznie dało sumę 7.362 zł. które zostały przekazane na cele Fundacji WOŚP.

W dzień zawodów była ładna, słoneczna pogoda ale było mroźnie, termometry wskazywały -6’C. Taka aura sprawiła, że tor stwardniał co większość zawodników uznała za plus. Szczególnie zadowoleni byli zawodnicy, którzy brali udział w jesiennej edycji bo było to dla nich kolejne doświadczenie jazdy w zupełnie innych warunkach. Łącznie w zawodach udział wzięło 77 załóg, z czego w kategorii „seria”, czyli aut bez żadnych modyfikacji 42 załogi i 35 załóg w klasie „madmax” czyli aut specjalnie przystosowanych poprzez dodanie wzmocnień i innych modyfikacji poprawiających wytrzymałość auta.

W każdej z klas były przeprowadzone dwa biegi kwalifikacyjne i osobne półfinały i finały. Dodatkowo każda załoga, której auto nie odmówiło posłuszeństwa do końca zawodów, mogła wziąć udział w biegu Handicap o Puchar Wójta Gminy Lesznowola – honorowego patrona imprezy. Zwycięzcami XIX edycji klasy seria zostali:
1 miejsce: Mariusz Mariusz Melion i Łukasz Dobrzyński w aucie marki Toyota Corolla
2 miejsce: Marian Szczepański i Marcin Czółkowski w samochodzie marki Honda Civic
3 miejsce: Maciej Danelczyk i Ewelina Górecka w samochodzie marki FSO Polonez Atu

Zwycięzcami XIX edycji klasy madmax zostali:
1 miejsce: Łukasz Krzycholik i Magdalena Karwowska w aucie Honda Civic
2 miejsce: Dawid Gabryszak w samochodzie marki Honda Civic, który przyjechał z Poznania.
3 miejsce: Dariusz i Ewelina Chomiccy w samochodzie marki Honda Civic

Począwszy od styczniowej edycji prowadzimy klasyfikację generalną zawodów i na koniec sezonu wyłonimy mistrza Mazowieckiego Wrak Race’u w sezonie 2018.

Klasyfikacja generalna klasy seria:
10 pkt. Mariusz Mariusz Melion i Łukasz Dobrzyński
8 pkt. Marian Szczepański i Marcin Czółkowski
6 pkt. Maciej Danelczyk i Ewelina Górecka
4 pkt. Karol Jabłoński i Piotr Lenaszow
2 pkt. Jarosław Stężewicz i Katarzyna Adamczyk

Klasyfikacja Generalna klasy madmax:
10 pkt. Łukasz Krzycholik i Magdalena Karwowska
8 pkt. Dawid Gabryszak
6 pkt. Dariusz i Ewelina Chomiccy
4 pkt. Grzegorz Hilaruk i Ola Buza
2 pkt. Krzysztof Chruścielski i Maciej Radziejewski

Kolejna edycja zaplanowana jest na 11 marca br. będzie to jubileuszowa XX edycja pod nazwą „dzień kobiet”. W związku ze świętem Pań mamy dla nich promocyjną ofertę: przy wypożyczeniu auta od nas wpisowe wyniesie tylko 100 zł. Zatem zapraszamy wszystkie odważne Panie na naszą stronę www.mazowieckiwrakrace.pl gdzie znajdą wszelkie informacje nt. zapisów i regulamin zawodów. Link do wydarzenia na XX edycja „Dzień Kobiet”

Partnerzy Mazowieckiego Wrak Race’u:
Profit-Stat EP Sp. Jawna
WRC Myjnia Ręczna / Wulkanizacja
Manufaktura Wosku
DrivePosition Off-Road