Publikacja: 05.12.2017 r. W ostatni weekend listopada odbyła się 5- ta tegoroczna edycja Mazowieckiego Wrak Race’u a 18-ta w ogóle, zorganizowana przez nasz automobilklub przy współpracy portalu motoryzacyjnego motopiaseczno.pl i…

Publikacja: 05.12.2017 r.

W ostatni weekend listopada odbyła się 5- ta tegoroczna edycja Mazowieckiego Wrak Race’u a 18-ta w ogóle, zorganizowana przez nasz automobilklub przy współpracy portalu motoryzacyjnego motopiaseczno.pl i grupy rajdowej Japa Team. W tym roku to ostatnia edycja tej imprezy motoryzacyjnej, kolejna zaplanowana jest na 14 stycznia 2018 r.

W imprezie wzięło udział 76 załóg nie tylko z Mazowsza. Przyjechało również kilkanaście załóg spoza naszego województwa, w tym z Torunia, Katowic czy Białegostoku a nawet była jedna załoga Włochów, którzy specjalnie przylecieli samolotem na tę imprezę! Niestety ich auto uległo awarii i nie ukończyli biegu finałowego ale po imprezie byli zachwyceni i twierdzili, że przylecą znowu na kolejną, zimową edycję.

Foto. Szymon Zając / retrocamera.pl

Miniona edycja była pierwszą w historii tej imprezy, w której zawodnicy podzieleni byli na dwie klasy. Klasa seria, w której startowali zawodnicy w seryjnych autach bez żadnych modyfikacji, oraz w klasie madmax, w której zawodnicy mogli wzmacniać nadwozie dodatkowym orurowaniem ale tylko do szerokości podłużnic. Dopuszczalne też było montowanie osłony pod silnikiem oraz przeniesienie chłodnicy np. na dach.

Kolejny raz trwało testowanie elektronicznego systemu do pomiaru okrążeni, który tym razem spisał się bez zarzutu. Wszystkie auta posiadały elektroniczny czujnik, który był naklejany na przednią szybę wraka a specjalne odbiorniki zamontowane na linii startu-mety odczytywały ilość przejeżdżanych okrążeni przez zawodników. System ten od tej pory będzie używany na stałe gdyż eliminuje on problem błędnego zliczania okrążeń przez sędziów.

Foto. Szymon Zając / retrocamera.pl

W trakcie imprezy kręcono jeden z odcinków programu telewizyjnego pt. „Wojny Samochodowe” emitowanego przez stację TVN Turbo. Fakt ten w połączeniu z wyczynami kierowców we wrakach oraz ładna pogoda przyciągnęły tłumy zwiedzających, którzy przybywali na teren Toru Mysiadło całymi rodzinami. Dzieci jak zwykle mogły pomalować jednego z wraków farbami w sprayu a rodzice mogli skosztować specjałów kuchni polowej na świeżym powietrzu.

Kolejna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej. Jak wspomnieliśmy wcześniej odbędzie się ona 14 stycznia 2018 r. wyjątkowo w niedzielę a to ze względu na to, że podczas imprezy będziemy przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz przekażemy 10 wraków wraz z opłaconym wpisowym na licytację, którą będziemy prowadzić na naszym profilu facebookowym pod adresem: https://www.facebook.com/events/893062974198023/  Po wyścigach zostanie przeprowadzona licytacja przedmiotów ufundowanych przez Partnerów imprezy.

Link do całej galerii: https://www.mazowieckiwrakrace.pl/fotorelacja-xviii-edycji-mwr/