Już w najbliższą sobotę odbędzie się 15-ta edycja Mazowieckiego Wrak Race’u. Jak zwykle zawody będą się odbywały na torze w Mysiadle, który został zorganizowany na terenie byłego zakładu Eko Mysiadło. Jest…

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 15-ta edycja Mazowieckiego Wrak Race’u. Jak zwykle zawody będą się odbywały na torze w Mysiadle, który został zorganizowany na terenie byłego zakładu Eko Mysiadło. Jest to teren specjalnie przygotowany właśnie pod wyścigi wraków. Na wydzielonym terenie wytyczona jest trasa o długości ok. kilometra. Portal motopiaseczno jest współorganizatorem tej kultowej już imprezy motoryzacyjnej, która odbywa się dzięki uprzejmości Pani Wójt Gminy Lesznowola.

Za każdym razem staramy się przygotować nową trasę po pierwsze aby zawodnicy, którzy startują w każdej edycji nie znudzili się torem, a po drugie aby wyrównać szanse tych startujących po raz pierwszy. Przygotowanie tory to żmudna praca, za każdym razem z toru usuwamy kamienie, gruz, wyrywamy chwasty a później układamy wzdłuż trasy bariery z opon, rozwieszamy taśmy, które wyznaczają granice toru.

Pierwsza wiosenna edycja prawdopodobnie będzie grząska. Po zimie grunt jest „luźny” i miejscami błotnisty. Dlatego postanowiliśmy wydłużyć trasę wyścigu i poprowadzić ją maksymalnie długą, utwardzoną częścią toru. Jednak takie warunki bardzo lubią zawodnicy, którzy u nas startują. Na błotnistych odcinkach często dochodzi do widowiskowych poślizgów, które lubią z kolei kibice uwielbiają, którzy coraz częściej i liczniej odwiedzają nasze zawody.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Dla kibiców przewidziane są konkursy: przeciąganie wraka na czas i rzut oponą w dal, jak również loteria, w której będzie można wygrać przejazd terenówką po naszym torze. Oprócz tego będzie można zobaczyć zastęp Państwowej Straży Pożarnej w akcji rozcinania i gaszenia wraka. Dodatkowo w przerwach między kwalifikacjami będzie można zobaczyć pokaz jazdy motocrossowej na motorach typu enduro czy cross na sąsiedzkim torze Klubu Motorowego X Racing Lesznowola.

Cała impreza składa się z 4 biegów kwalifikacyjnych, w których startuje po 15 załóg. Każdy bieg trwa po 30 minut, 7 załóg, które przejadą w tym czasie największą liczbę okrążeń przechodzą do biegów półfinałowych. W półfinałach jest analogicznie. W finale startuje z reguły 20 aut, które przez 20 minut walczą o trzy pierwsze nagradzane miejsca. Kolejnych 7 miejsc jest również punktowane w klasyfikacji generalnej, która na koniec sezonu wyłoni zwycięzcę.

„Na zawody przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, wyścigi wraków stają się bardzo popularną dyscypliną motorsportu. Gdy organizowaliśmy pierwszego „wraka” byliśmy drugą tego typu imprezą w Polsce i od razu zaskarbiliśmy sobie przychylność zawodników, którzy przyjeżdżają do nas na każdą edycję. Najzagorzalsi zawodnicy potrafią przyjechać do nas z Podlasia czy nawet ze Śląska” – mówi Jacek Soboń z Japa Team, współorganizator. „Nasza impreza ma bardzo duży oddźwięk w mediach społecznościowych, dostajemy mnóstwo pozytywnych komentarzy, od kibiców jaki i od zawodników, że nasze zawody są coraz lepiej przygotowywane, i że tego typu imprezy powinny być jeszcze częściej organizowane” – dodaje Jacek Soboń.

Zapraszamy od godz. 10:00, w sobotę 1 kwietnia. Mysiadło, ul. Osiedlowa 2